Na čom šetria nízkonákladové letecké spoločnosti

Prečo sú nízkonákladové letecké spoločnosti a ich letenky také lacné? Neodráža sa cena leteniek v kvalite lietadla?  Máme istotu že doletíme?

Áno máte istotu že doletíte. Cena letenky sa neodráža na kvalite lietadla, pretože každé lietadlo musí spĺňať prísne medzinárodné kritéria na to aby sa vôbec mohlo odlepiť zo zeme.

Na čom teda šetria?

Šetria na triedach prepravy. Väčšinou majú len jednu triedu a jeden typ lietadiel. Tiež šetria na výbave a službách. Papierové vrecká, drink či LCD displej na palube určite nenájdete. Cenu letenky dokážu zraziť aj výberom regionálnych letísk. Tým že cena vzletu a príletu je tu omnoho nižšia, len treba počítať s ďalšou prepravou do konečnej destinácie. Ďalej šetria na personále tak že jeden pracovník má na starosti aj dve funkcie. Lietajú z bodu A do bodu B čiže žiadne prestupy. Nízkonákladové letecké spoločnosti propagujú tiež komerčné produkty, ktoré si v lietadle môžte priamo kúpiť. Študentom a deťom neponúkajú žiadne zľavy a výstup z lietadla je väčšinou riešení cez schody.

Na záver to najpodstatnejšie. Majú pohyblivé ceny leteniek. Cena letenky narastá blížiacim sa dátumom odletu. Teda ak viete že o dva mesiace letíte, je ideálny čas na vyhľadanie a kúpu letenky od nízkonákladových spoločností.

This entry was posted in Nezaradené. Bookmark the permalink.

One Response to Na čom šetria nízkonákladové letecké spoločnosti

  1. Pingback: Nízkonákladové letecké spoločnosti | Najlacnejšie letenky online

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>