Letom svetom na Malorku!

Leto bez slnka, mora a chutných osviežujúcich koktejlov nie je to pravé leto. Aj vy rozmýšľate, na ktorej pláži by ste najradšej chytali bronz? Čo tak last minute na Malorku za skvelé ceny!

Malorka je zo súostrovia Baleárskych ostrovov, kde patrí i Menorka, Ibiza a Formentera, tým najväčším. Ostrov divokých večierkov nikdy nespí a v noci obzvlášť. Je známy predovšetkým svojimi diskotékami, ktoré pohltia každého, kto začuje hudbu a nechá sa strhnúť hriešnymi rytmami na parkete. Práve preto mladí ľudia, túžiaci po zábave a voľnosti, vyhľadávajú Malorku.

Na Malorke sa toho dá zažiť oveľa viac

Destinácia však turistom ponúka viac a na svoje si prídu i milovníci prírody či histórie. Ak sa vám už po čase zunuje opaľovanie sa na prekrásnych malorských plážach, schladiť sa môžete nielen pod studenou sprchou, ale i v niektorej z malorských jaskýň. Najznámejšou je Dračia jaskyňa opradená mnohými legendami. Jedna z nich hovorí, že je v nej ukrytý pirátsky poklad, ktorý stráži hrôzostrašný drak. V minulosti slúžila hlavne ako skrýša pred pirátmi. Ak vás neočarí jedno z najväčších podzemných jazier, ukrývajúce sa útrobách jaskyne, určite vás dostanú ohromné svetelné efekty alebo netradičné koncerty klasickej hudby.

More za sklom

Túžite vidieť žraloka alebo iných obyvateľov morí naživo, no nemáte dosť guráže na potápačský kurz? Práve pre vás je last minute na Malorku skvelým riešením. Je síce pravdou, že tieto morské tvory uvidíte len spoza skla. Avšak, keď sa ocitnete v jednom z najväčších akvárií sveta, budete mať pocit, že ste súčasťou impozantného morského sveta. Na pláži Platja de Palma, blízko hlavného mesta Malorky, sa nachádza vyše 50 akvárií s morskými živočíchmi. Najhlbšie z nich má objem 3,5 miliónov litrov, nechýba presklenný tunel a na svoje si prídu i dobrodružne naladení návštevníci. Čo tak si zaplávať v bazéne spolu s rajami?

Ako sa však vraví, lepšie raz vidieť, ako sto ráz počuť. Preto neváhajte, využite výhodný last minute a zažite najlepšiu dovolenku tohto roku na Malorke!

 

This entry was posted in Nezaradené. Bookmark the permalink.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>